
Повезивање и сарадња институција важна за унапређење квалитета средњег стручног образовања
У оквиру пројекта ,,Национална референтна тачка Србија 2 – стручно образовање и обука за будућност“ (VET4F), у Београду је данас почео дводневни скуп, посвећен сарадничком учењу (peer-review), на коме учествују и представници националних институција задужених за питања стручног образовања из Србије, Грчке, Шпаније, Словачке, Словеније и Португала.
Радован Живковић, руководилац Групе за средње стручно образовање и васпитање и координатор Националне референтне тачке за квалитет стручног образовања истакао је важност повезивања свих релевантних институција задужених за питања квалитета стручног образовања и додао да ће се на скупу разговарати о улози директора у изградњи културе квалитета стручних школа.
Унапређење квалитета средњег стручног образовања је један од наших приоритета. Зато је важно да на овај начин разменимо информације, искуства у овој области и примере добре праксе“, рекао је Живковић.
Учесницима из иностранства биће представљени најважнији елементи нашег система у овој области, како би се кроз дискусију и стручни дијалог помогло нашим институцијама да у будућности реше нека од отворених питања и дилема које имају у вези са овим аспектом осигурања квалитета стручног образовања и обуке.
Састанку, који се одржава у организацији Министарства просвете и Националне референтне тачке за квалитет стручног образовања и обуке Србије представници Министарства просвете, Завода за унапређивање образовања и васпитања, Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања, представници средњих стручних школа, представници Секретаријата EQAVET мреже, као Фондације Темпус.
Национална референтна тачка Србије представаља тачку повезивања свих националних институција, задужених за унапређивање квалитета стручног образовања и обуке као и тачку за повезивање са мрежом европских институција у истој области.
Пројекат ,,Национална референтна тачка Србија 2 – стручно образовање и обука за будућност“ (VET4F), Министарство просвете реализује уз подршку Европске уније, у склопу активности које Србија спроводи као део Европске мреже за осигурање квалитета и обуке EQAVET.
Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them.