2.04.2026.

Nastavlja se ulaganje u obrazovanje – u Prijepolju državni sekretar Hodžić uručio laptop računare i održao sastanak sa direktorima škola
Državni sekretar u Ministarstvu prosvete dr Jasmin Hodžić, uručio je juče 15 laptopova Ekonomsko-trgovinskoj školi u Prijepolju, u okviru aktivnosti usmerenih na unapređenje digitalnih uslova za rad i učenje i ravnomeran razvoj obrazovanja u svim delovima Srbije.Nakon dodele opreme, održan je sastanak aktiva direktora škola, na kojem se razgovaralo o budućim planovima i reformama u obrazovnom sistemu, kao i o izazovima sa kojima se škole susreću u svakodnevnom radu. Poseban akcenat stavljen je na dalji razvoj digitalnih kompetencija učenika i nastavnika, kao i na unapređenje kvaliteta nastave kroz primenu savremenih tehnologija.Sastanku su prisustvovali načelnica Školske uprave Užice, kao i predsednik i zamenik predsednika opštine Prijepolje, što dodatno potvrđuje značaj saradnje između lokalne samouprave i obrazovnih institucija u realizaciji strateških ciljeva u oblasti obrazovanja.Istaknuto je da je u 2025. godini Ministarstvo prosvete uložilo više od 41 milion dinara u obrazovnu infrastrukturu Zlatiborskog okruga, dok je u poslednjih pet godina, kroz kombinaciju kreditnih sredstava Evropske centralne banke i sufinansiranja Republike Srbije, u ovaj region investirano oko 850 miliona dinara. Ova ulaganja obuhvataju rekonstrukciju objekata, unapređenje tehničkih kapaciteta i opremanje škola savremenim nastavnim sredstvima.Ministarstvo prosvete nastaviće sa realizacijom investicionih projekata i u narednom periodu, sa ciljem da svaka škola u Srbiji bude adekvatno opremljena, a svakom učeniku i nastavniku omogućen pristup savremenim obrazovnim alatima. Poseban fokus ostaje na obezbeđivanju jednakih uslova za obrazovanje dece u svim delovima zemlje.Ulaganje u obrazovanje ostaje jedan od ključnih prioriteta države, kao temelj ukupnog društvenog i ekonomskog razvoja.


