Od 1. septembra u Dečjem kulturnom centru Beograd Psihosocijalno savetovalište

Od 1. septembra, u Dečjem kulturnom centru Beograd funkcionisaće Psihosocijalno savetovalište koje sprovodi i koordiniše Institut za mentalno zdravlje (projekat Krizna psihosocijalna podrška zajednici, Radna grupa za podršku mentalnom zdravlju i sigurnosti mladih Vlade Republike Srbije).

Savetovalište je namenjeno deci, mladima, roditeljima i nastavnicima.

Usluge se pružaju svakim radnim danom od 10 do 18 časova.

Grupa odabranih stručnjaka za mentalno zdravlje, kliničkih psihologa i psihijatara Instituta za mentalno zdravlje, Dečje klinike u Tiršovoj, Zavoda za psihofiziološke poremećaje i patologiju govora, Dečjeg odeljenja Klinike za onkologiju i radiologiju, kao i iskusnih školskih psihologa, svakodnevno pruža psihosocijalnu podršku.

Učenici mlađi od 15 godina moraju doći u pratnji roditelja koji daje saglasnost za pružanje usluge. Savetovalište je besplatno, nije potreban nikakav uput, a za sada ni zakazivanje.

Želja nam je da pomognemo onima koji ispoljavaju određene mentalne teškoće ili smetnje, kao i promene u ponašanju, da u razgovoru sa našim pomagačima (psiholozima i psihijatrima) reše svoje probleme, kroz osnaživanje zdravih mehanizama prevladavanja teškoća.

RAZGOVOROM DO RAZUMEVANJA I PODRŠKE!

Svako od nas je barem jednom u životu iskusio određene tegobe u psihičkom funkcionisanju kao što su tuga, duševni bol, nesanica, briga, strahovi i sl. Ove tegobe nisu psihičke bolesti već emocionalne reakcije velike većine ljudi posebno nakon stresnih događaja u društvu. Ovakve tegobe mogu se prevazići kroz razgovor – psihološko savetovanje.

ŠTA?

Psihološko savetovanje je razgovor između stručnog lica i osobe koja želi da razume svoje i tuđe unutrašnje tegobe.

KO?

Stručna lica su pomagači školovani da kroz razgovor razumeju Vaša osećanja, potrebe i probleme.

VAŽNO JE ZNATI!

Razgovori su strogo poverljivi i ostaju samo između Vas i osobe sa kojom ste razgovarali, što obavezuje da čuva Vašu privatnost.

 

Loading