
Министар просвете честитао ученицима из Србије који су освојили медаље на Европској олимпијади из физике и Јуниорској балканској математичкој олимпијади
Министар просвете проф. др Дејан Вук Станковић упутио је данас честитку ученицима из Србије који су постигли изузетне резултате и освојили медаље на 10. Европској олимпијади из физике у Гетеборгу и 30. Јунуорској балканској математичкој олимпијади у Румунији.
Сјајно сте представљали Републику Србију на овим такмичењима. Ваш успех је доказ да се знањем, марљивим радом и трудом може постићи много. Желим вам много успеха у наставку школовања и да у будућности наставите да се усавршавате, остварујете добре резултате и нижете медаље“,, навео је Станковић.
Он је истакао да у нашој земљи има много талентованих и даровитих ученика који остварују изванредне резултате у различитим областима и да ће Министарство просвете наставити да им пружа подршку.
Ученици из Србије су на 10. Европској олимпијади из физике у Гетеборгу освојили две златне, једну сребрну и две бронзане медаље. Златне медаље освојили су ученици Математичке гимназије Андреј Дробњаковић и Лука Смиљанић, док је сребрну медаљу освојио ученик Гимназије из Kраљева Душан Лазић. Бронзане медаље освојили су ученик Математичке гимназије Јован Kулезић и ученик Рачунарске гимназије Вељко Аџић.
Јуниорска балканска математичка олимпијада одржана је у Бузау, у Румунији, а ученици из Србије освојили су три сребрне медаље, две бронзане медаље и једну похвалу.
Сребрне медаље освојили су Глеб Сапожњиков, ученик Гимназије „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду, Рамазан Шакиров и Коста Хил, ученици Математичке гимназије у Београду. Бронзану медљу освојио је Јован Петронијевић, ученик Гимназије „Светозар Марковић’“ у Нишу и Богдан Миловановић, ученик Математичке гимназије у Београду. Похвалу је добио Василије Недељковић, ученик Математичке гимназије у Београду
