
Ministar obišao OŠ „Sveti Sava“ u Bajinoj Bašti
Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković obišao je danas Osnovnu školu „Sveti Sava“ u Bajinoj Bašti.
On je tokom obilaska škole posetio učenike koji pohađaju celodnevnu nastavu i razgovarao sa njima o školskim i vanškolskim aktivnostima. Ministar im je poručio da neguju svoje talente i razvijaju radoznalost i kreativni duh.
Ova škola je prva na području Zlatiborskog okruga koja je uvela celodnevnu nastavu, a imaju i svoju đačku kuhinju, gde se pripremaju obroci za učenike. U školi se uspešno organizuje i produženi boravak.
Škola je dobro organizovana i dobro vođena, a učenici ove škole su motivisani za rad i učenje. Ova škola predstavlja dobar primer kako bi trebalo da bude organizovana nastava. Posebno je važno što se u ovoj školi sprovodi obogaćeni jednosmenski rad“, rekao je ministar.
Kako je dodao, Ministarstvo prosvete pružiće podršku ovoj školi za potrebne radove, kao i kroz nabavku računarske opreme i podršku unapređenju digitalizacije.
Ova škola je proglašena za najuređeniju u Zlatiborskom okrugu i svrstana među šest najuređenijih škola u Srbiji.
Nakon obilaska škole ministar je razgovarao sa direktorima škola sa opštine Bajina Bašta.
