Ministar prosvete čestitao učenicima iz Srbije koji su osvojili medalje na Evropskoj olimpijadi iz fizike i Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi

Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković uputio je danas čestitku učenicima iz Srbije koji su postigli izuzetne rezultate i osvojili medalje na 10. Evropskoj olimpijadi iz fizike u Geteborgu i 30. Junuorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi u Rumuniji.

Sjajno ste predstavljali Republiku Srbiju na ovim takmičenjima. Vaš uspeh je dokaz da se znanjem, marljivim radom i trudom može postići mnogo. Želim vam mnogo uspeha u nastavku školovanja i da u budućnosti nastavite da se usavršavate, ostvarujete dobre rezultate i nižete medalje“,, naveo je Stanković.

On je istakao da u našoj zemlji ima mnogo talentovanih i darovitih učenika koji ostvaruju izvanredne rezultate u različitim oblastima i da će Ministarstvo prosvete nastaviti da im pruža podršku.

Učenici iz Srbije su na 10. Evropskoj olimpijadi iz fizike u Geteborgu osvojili dve zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane medalje. Zlatne medalje osvojili su učenici Matematičke gimnazije Andrej Drobnjaković i Luka Smiljanić, dok je srebrnu medalju osvojio učenik Gimnazije iz Kraljeva Dušan Lazić. Bronzane medalje osvojili su učenik Matematičke gimnazije Jovan Kulezić i učenik Računarske gimnazije Veljko Adžić.

Juniorska balkanska matematička olimpijada održana je u Buzau, u Rumuniji, a učenici iz Srbije osvojili su tri srebrne medalje, dve bronzane medalje i jednu pohvalu.
Srebrne medalje osvojili su Gleb Sapožnjikov, učenik Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ u Novom Sadu, Ramazan Šakirov i Kosta Hil, učenici Matematičke gimnazije u Beogradu. Bronzanu medlju osvojio je Jovan Petronijević, učenik Gimnazije „Svetozar Marković’“ u Nišu i Bogdan Milovanović, učenik Matematičke gimnazije u Beogradu. Pohvalu je dobio Vasilije Nedeljković, učenik Matematičke gimnazije u Beogradu

Loading