Помоћница Нешовић: Мисија и задатак Министарства просвете у наредном периоду биће подршка директорима који добро управљају школама

У складу са новом политиком Министарства просвете “ Подршка најбољима!“, а која се односи на афирмисање најбољих директора средњих школа и гимназија, данас су представници Министарства просвете на челу са помоћницом министра Данком Нешовић, посетили Снежану Пандуровић, Алексић, директорку Геодетско техничке школе у Београду, која је својим радом и посвећеношћу пример успешног директора.

Помоћница министра Нешовић је истакла да Геодетско техничка школа, не само да има традицију дугу 100 година, већ је и пример добре школе у којој су и управа и наставници посвећени ученицима.

Геодетско техничка школа годинама је препознатљива по доброј организацији и квалитету наставе, захваљујући чему ученици стичу применљива знања и вештине која им отварају врата за свет рада, али и наставак школовања на високошколским установама“, рекла је Нешовић.

Помоћница је навела да је настава у овој школи осавремењена у погледу савремених геодетских инструмената, дигиталних алата и наставних метода, као и да је акценат на практичном знању које ученике у потпуности припрема за обављање посла.

Мисија и задатак Министарства просвете у наредном периоду биће подршка директорима који добро управљају школама. Желимо да истакнемо примере добре праксе, али и да омогућимо да директори који добро управљају школама буду подршка колегама који тек преузимају дужности. Желимо да се пракса доброг управљања прошири на све школе, јер добро организована настава, подршка ученицима и подстицајна атмосфера у школи доприносе да наши ученици постижу боље резултате у учењу“, рекла је Нешовић.

Директорка школе Снежана Пандуровић Алексић истакла је да је у протеклом периоду доста урађено на унапређењу услова за учење и рад.

У претходном периоду уређиван је школски простор, обновљена је фасада, а кабинети су опремани и средствима добијеним од Министарства просвете, али и по основу опортунитета преко Министарства правде. Верујем да улагање у простор и наставна средства није само техничко питање, већ и порука ученицима и запосленима да се њихов рад, знање и припадност школи вреднују“, рекла је директорка и додала да је за средње стручне школе веома важно јачање партнерстава са привредом, високошколским установама и стручним институцијама.

Организована практична настава код послодаваца омогућава ученицима да школско знање повежу са реалним радним окружењем, док сарадња са Грађевинским факултетом и другим партнерима доприноси континуитету развоја геодетског образовања“, рекла је директорка Пандуровић Алексић.

 

Loading