Stanković: Zahvalnost Vladi Japana na podršci projektima u obrazovanju  

Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković izrazio je zahvalnost ambasadoru Japana u Republici Srbiji Naohiru Cucumi, Vladi Japana i japanskom narodu na podršci projektima u oblasti obrazovanja. Ministar je danas u Vladi Srbije, prisustvovao potpisivanju ugovora o donacijama  Vlade Japana koje imaju za cilj da kroz finansijsku pomoć podrže ekonomski i socijalni razvoj Srbije.

 Japan, kao  prijateljska država,  uvek je znala da prepozna naše potrebe u različitim oblastima. Danas  su potpisani ugovori za četiri donacije u sektorima obrazovanja, zdravlja i komunalnih usluga. Iz oblasti obrazovanja, sredstva je dobila Osnovna škola „Jozef Marčok Dragutin“ iz Bačkog Petrovca za rekonstrukciju krova“, naveo je ministar Stanković, dodajući da će se dodatno  unaprediti kvalitet uslova za boravak i rad učenika i zaposlenih u ovoj obrazovno – vaspitnoj ustanovi.

Ministar je istakao da su za prosvetni sistem važne ovakve donacije.

Osim infrastrukturnih projekata koje finansira država, važne su i ovakve donacije, koje pružaju dodatnu podršku našim obrazovnim ustanovama. Na ovaj način do sada su unapređeni uslovi rada u mnogim školama i vrtićima, kao i  uslovi za rad i učenje u obrazovno-vaspitnim ustanovama“, naveo je ministar.

U Vladi Srbije ambasador Japana Naohiro Cucumi potpisao je ugovore o donacijama za „KUSANONE/POPOS“ projekte u Republici Srbiji za Osnovnu školu „Jozef Marčok Dragutin“ iz Bačkog Petrovca, za Opštu bolnicu iz Pirota, za Dom zdravlja „ Danica i Kosta Šamanović“ iz Knića, kao i za Javno-komunalno preduzeće „Raška“ iz Raške.

Pored predstavnika iz četiri lokalne samouprave i direktora ustanova, potpisivanju ugovora o donacijama, prisustvovali su i predstavnici Ministarstva zdravlja i Ministarstva  građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture

Loading