Učenicima pobednicima republičkih takmičenja iz škola iz oblasti ekonomija, pravo, administracija, turizam, trgovine i ugostiteljstvo uručene diplome

Učenicima pobednicima republičkih takmičenja u 2025/2026. godini iz škola oblasti ekonomije, prava, administracije, ugostiteljstva, turizma i trgovine, kao i njihovim mentorima danas su u Skupštini Srbije svečano uručene diplome i zahvalnice.

Diplome je dobilo 72 učenika, a pomoćnica ministra prosvete Danka Nešović čestitala im je na uspehu ističući da resorno ministarstvo posebnu pažnju posvećuje mladim talentima.

Ministarstvo prosvete podržava najbolje učenike, to nam je ove godine posebna politika, jer smo poseban akcenat stavili na talentovanu decu“, rekla je Nešović i izrazila uverenje da su pored Ministarstva na njih jako ponosni i njihovi nastavnici. Potrebno nam je više učenika ko što ste vi. Zato Ministarstvo ima poseban zadatak za ovu godinu, a to je da podstičemo učenike, kvalitetne nastavnike, najbolje direktore. Na jesen ćemo imati kompletan spisak najboljih – učenika, nastavnika, direktora“, navela je Nešović.

Pomoćnica je dodala da će se učenici danas u okviru posete Skupštine Srbije upoznati sa načinom rada poslanika i same institucije, što je u skladu sa njihovom strukom.

Ovo je izuzetna prilika da dođu u zakonodavnu instituciju, da vide kako izgleda rad na terenu. S obzirom da je jedno od područja rada za koji se školuju verujem da će im ova poseta upotpuniti znanje „, navela je Nešović.

Učenica Katarina Nikić iz Ekonomske škole u Šapcu osvojila je prvo mesto u disciplini jelo po izboru od ponuđenih namirnica, praveći ramstek.

Ovo priznanje mi dosta znači, nadam se da je ovo samo jedan uspeh u nizu“, rekla je Nikić.

Irena Simonović iz Ekonomsko-trgovinske škole iz Kruševca osvojila je prvo osvojeno mesto na republičkom takmičenju iz računovodstva.

Računovodstvo sam obožavala sve četiri godine i učila sam ga sa još većim zadovoljstvom, a naročito zadovoljstvo mi je da primim diplomu u Skupštini Srbije“, istakla je Simonović.

Anja Đurđević iz Ekonomsko-trgovinske škole u Kruševcu je osvojila prvo mesto na republičkom takmičenju iz statistike. Istakla je da je ponosna što je danas diplomu za svoj uspeh dobila u Skupštini Srbije.

Bojana Nikolić iz Ekonomske škole „Stana Milanović“ iz Šapca dobila je diplomu za osvojeno prvo mesto iz poslovne ekonomije.

Bilo je naporno i spremala sam se za takmičenje oko dva meseca. Veoma mi znači diploma zbog fakulteta“, rekla je Nikolić.

Svečanosti u Skupštini Srbije prisustvovala je i Slađana Andrian Sredojević iz Udruženja banaka Srbije istakla je da joj predstavlja veliko zadovoljstvo što je saradnja između Udruženja banaka Srbije i Zajednice srednjih ekonomskih, pravnih i ugostiteljskih škola Srbije još jednom potvrđena kao uspešan i značajan model partnerstva.

Loading